Oglaševanje

Razgrete glave na avtocesti: voznika obračunala kar na odstavnem pasu

author
K. Ka.
22. jun 2026. 19:52
Hrvaška policija
Foto: PROFIMEDIA

Dva hrvaška voznika sta se zaradi nezadovoljstva z načinom vožnje drug drugega ustavila na odstavnem pasu avtoceste, izstopila iz svojih vozil in se stepla. Za izjemno nevarno početje, lahko bi prišlo tudi do naleta vozil, sta prejela po 700 evrov denarne kazni.

Oglaševanje

Hrvaška policija je danes po zaključeni kriminalistični preiskavi na pristojno občinsko sodišče s predlogom za uvedbo postopka privedla 60- in 34-letnika, ki so ju po poročanju portala Index.hr prijeli zaradi "kršitve javnega reda in miru na posebno drzen in nedostojen način".

Incident se je zgodil sinoči na avtocesti A1 na območju občine Netretić v Karlovški županiji. Voznika sta zaradi nezadovoljstva z načinom vožnje drug drugega svoji vozili ustavila na odstavnem pasu v bližini počivališča ter izstopila iz vozil.

Najprej sta se sprla verbalno, nato pa še fizično, in to v neposredni bližini prometnih pasov avtoceste, kjer je bil v tistem trenutku povečan promet, zato je obstajala tudi nevarnost naleta vozil.

Iz vozila 34-letnika je nato stopila še 64-letna sopotnica in stopila med moška, da bi ju spravila narazen. Pri tem jo je 60-letnik odrinil, zaradi prerivanja pa so vsi trije padli na odstavni pas. Kot še poroča portal, so pri tem utrpeli lažje telesne poškodbe.

Moška dobila po 700 evrov denarne kazni

Policija je v predlogu za uvedbo postopka za oba moška predlagala denarno kazen v višini najmanj 700 evrov za vsakega. Sodišče je predlog sprejelo, ju spoznalo za kriva in jima kazen tudi izreklo.

Zaradi kršitev Zakona o varnosti cestnega prometa so jima izdali tudi plačilna naloga za prekrške v cestnem prometu.

Teme

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje

Spremljajte nas tudi na družbenih omrežjih